 |
Всі новини Карате
• Первим прочитати Положення про майбутнім турнірі або змаганні і своєчасно отримати
Офіційне запрошення на турнір, можна за допомогою сервісу:
• • • karatedo-news.com
АРМЕЙСКИЙ, РУКОПАШНЫЙ БОЙ:

як все починалося...
Будемо Вам вдячні, якщо поставите посилання на наш сайт або встановити кнопку на своєму сайті, блозі, особистого підпису в форумної спілкуванні
НАШІ СПОНСОРИ:
|
 |
|
 |
|
|
ЗРОБИТИ СТАРТОВОЮ
ДОДАТИ В ВИБРАНЕ
Витоки виникнення карате

Витоки виникнення карате
Витоки карате як виду бойового мистецтва налічують більш ніж тисячолітню історію, власне саме бойове мистецтво, що зародилося в Китаї і було названо Карате, що дослівному перекладі має значення як «Китайська рука».
Карате-До - по праву є найбільш поширеним східним бойовим мистецтвом і популярно у всьому Світі.
Карате виникло в XV ст. під час однієї з японських окупацій острова Окінава, але самі корені карате йдуть набагато глибше - в стародавній Китай, а далі до Індії.
Дуже багато фахівців вважають, що феномен сьогодні нами іменований як східні бойові мистецтва, бере свій початок в Індії. І справді, якщо розглядати такі дисципліни, як йога і дихальні гімнастики, що народилися в Індії, то можна побачити їх величезна схожість з сучасними видами бойових мистецтв. Вважається, що буддійські ченці привезли бойові мистецтва в Китай ще в V-VI ст. до нашої ери.
Найвідоміший з цих ченців, Бодідхарма, приїхав з Індії до Китаю наприкінці V ст. н.е. і став наставником у монастирі Шаолінь. Він показав поєднання боротьби без зброї і техніки йоги, що і стало знаменитим шаолиньские кун-фу, основою багатьох шкіл китайських єдиноборств.
У 1470 р. японці окупували острів Окінава і встановили закон, який карає смертю за носіння зброї. Для захисту від місцевих бандитів, які ігнорували цю заборону, дзен-буддійські ченці розробили систему самооборони без зброї під назвою ТЕ (рука), використовуючи нові прийоми завезені з Китаю.
Реформи Мейдзі 1868 р. призвели до ліквідації самурайського стану, Окінава стала частиною Великої Імперії, закінчився період підпільного розвитку бойового мистецтва.
Після аналізу результатів повстання в Шаньдуні (1899) і узагальнення даних по призовникам, які показали особливо хороший розвиток і фізичну підготовку юнаків з Окінави, на урядовому рівні було вирішено в порядку експерименту ввести Карате в якості навчальної дисципліни в деяких навчальних закладах Окінави.
Першим наставником, відкрито навчає Карате в державній установі став Великий Майстер і реформатор староокинавського стилю Сюрі-те
Ітосу Ясуцуне на прізвисько "Анко", який став вчителем засновнику сучасного карате Гитіна Фунакоси.
Ітосу Ясуцуне "Анко" переробив ряд формальних комплексів, змістив бойовий аспект Карате у бік оздоровчо-гімнастичну, відкривши тим самим широким масам шлях для занять єдиноборством.
Надалі єдиноборство стало називатися карате, бо «кара» відбувалося від японського читання китайського ієрогліфа тан, тобто династія Тан, яка правила у той період в Китаї, а «ТЕ» перекладається як «рука», що в сукупності означало «танська (китайська) рука».
Це єдиноборство іноді називали і за місцем походження, окинава ТЕ, тобто «Окінавская рука».
І тільки у ХХ ст. вчитель карате Сенсей Гітін Фунакоси замінив написання ієрогліфа «кара», який зберігши своє звучання, став означати «тан», а «порожній». У результаті карате стало перекладатися як «порожня рука».
Суфікс «До» (шлях, метод) до терміну карате був приєднаний сином Гитіна Фунакоси (Еситака Фунакоси) для того, щоб відрізнити свою школу від батьківського окинава ТЕ.
У той час навчання в школі окинава ТЕ було вкрай жорстоким, із застосуванням ударів на всю силу і в повний контакт.
Еситака Фунакоси пом'якшив прийоми Окінава те, замінивши повний контакт на фіксацію (зупинка - позначення) ударів в момент торкання з супротивником або партнера.
З метою подальшого розвитку та популяризації бойового мистецтва в Києві і на Україну в цілому, СК "Патріот" розгляне будь-які пропозиції про співпрацю, проявляючи гнучкість і розуміння до будь-яких побажань і пропозиціям спонсорської участі... контактний телефон
Сприяти розвитку ресурсу, Ви можете так само активно користуючись рекламними продуктами наших спонсорів або висловлюючи подяку автору.

ПРОГРАМА НАВЧАННЯ СК "Патріот":
базова техніка - Kihon стиль Шотокан карате, версія JKA WF
технічні комплекси - Kata стиль Шотокан карате, версія JKA WF
спаринг - Kumite стиль Шотокан, версія JKA WF
змагання - Shiai стиль Шотокан карате-до, версія JKA WF
(Участь у національних і міжнародних змаганнях)
атестація на ступені Kyu, Dan (учнівські та майстерні ступеня)
семінари (международниe і національні семінари під керівництвом провідних майстрів)
навчально-тренувальні збори (BUDO-табір )
СК "ПАТРІОТ" укомплектований висококваліфікованим інструкторським складом.
Керівництво СК "Патріот"
Спортивні напрямки СК "Патріот"
Основні аспекти діяльності СК "Патріот"
Майстра КАРАТЕ-ДО>>>
Етикет Додзьо>>>
Додзьо Кун майстра Фунакоси>>>
Принципи майстра Фунакоси>>>
Тактика ведення поєдинку у карате до >>>
Шотокан Карате: федерації, стилі і версії>>>
Раді будемо бачити Вас в СК "Патріот" !
Спортивний клуб "Патріот" входить до складу
Київська Федерація Карате
|
|
|